Představujeme se

SVITA
HOBÁRT/ Bary
MZURY

SVITA - je kříženec českého teplokrevníka s klusákem. Narodila se v létě 2007.

Přišla k nám v dubnu 2018. Její majitel náhle zemřel a ona byla pár měsíců opuštěná. Neměla ani žádného koňského kamaráda. Občas nějaký koník do stáje přišel a po pár měsících zase odešel. Zvykla si žít jen tak. Nic moc se po ní nechtělo. Zvládala vycházky do přírody a když ji nevystrašilo nic nečekaného, tak byla docela klidná. Nesnáší potoky  a kaluže, miluje dlouhé vycházky a v kopcích je tahoun. Když kluše jede jako mašina. V chování je charakterem SEDLÁK. Prostě jdu a nehledím. "Děcka svezu vás, ale pod nohy se mi nepleťte." Samota ji trochu poznamenala výstražným chováním. Neustále vyhrožuje a klopí uši nahání strach, ale když má důvěru, tak si položí hlavu na rameno nebo se nechá škrabkat pod krkem. Na vyjížďkách je spolehlivá. Naučila se rozeznat koho má na hřbetě a podle toho se chová.

HOBÁRT - anglický plnokrevník. Narozen v dubnu 2003.

Přivezli jsme ho na konci října 2020. Byl pohublý a nic jsme o něm nevěděli. Po vyhledání původních majitelů, u kterých trávil několik let svého života s kobylou a pak i jejím hříbětem na pastvinách, jsme se dověděli, že je to úžasný parťák a srdcař. I když se uměl na protest postavit pěkně na zadní, jeho oko bylo vždy pokorné. Má v sobě jiskru a je velmi empatický k dětem. Je to pan MINISTR.          Venku moc rád běhá. Zřejmě to bude následek tréninku na dostihové dráze. Na jízdárně se občas pozlobí, ale v rukou zkušeného jezdce je ochotný pracovat. Je to pan profesor a mnohé  nás naučí. Bary je přítulný koník, který má rád společnost lidí. Při česání a jiné péči nehybně stojí a užívá si to.  Je to náš plyšový medvídek.

MRURY - kříženka poník a appaloosa, narozená v červenu  2018.

Kobylka k nám přišla v květnu 2021. Do dubna běhala volně ve stádě. Čistá, vychovaná stádovou hiearchií a nezkažená. Nyní obsednutá a pomalu si zvyká na práci. Občas ji překvapí něco nového a zpanikaří. Rychle se učí a je velmi ochotná nosit. Při práci ze země má ještě tendenci zkoušet a porovnávat se.                                                        Je to ještě taková malá puberťačka, kterou klidná povaha a zkušená ruka zvládne. Při vedení sveze i dítě - potřebuje mít v člověku ještě oporu. V chování trochu SKEPTIK, ale dá se přesvědčit. Teprve poznává soulad s člověkem.                          Je pracovitá a vytrvalá a zvládla už třídenní putování.                                                              Mzurečka je moc šikovná.

SHAREEF - arabský plnokrevník / čistě egyptské linie, narozen v květnu 2011.

Je to zakladatel naší stáje. První kůň, kterého jsme pořídili. Je to pan učitel, který nás všechny učí trpělivosti, citlivosti, ostražitosti a pokoře. Přijel čerstvě obsednutý, vystrašený z čehokoli, co se sním mělo dělat, prostě bílý HOLOUBEK. Uzdění, sedlání, dečky, deky no hrůza. Nasedání ještě horší a pádů milion. Sveze málokoho, protože je to kůň  jednoho pána, kterého dnes již s pokorou a ochotou nosí. Je klidný s lidmi, kteří mají velkou empatii a cit ke koním. Ze země pracuje rád, ale nic nedá zadarmo. Je dominantní ve stádě a s elegancí si každý den toto postavení dobývá. Není agresivní, ale jasně dává najevo své vůdčí postavení. Je vždy první a za ním se seřadí všichni ostatní. Nikdo z ostatních koní si nedovolí ho předběhnout. Prostě STÁLE NA POZORU.

VIGO- welsh part bred

Narozený na črodějnice 30.dubna 2019.                   Je to statečný nebojácný mladý valášek. Plně fungující pod sedlem i v tahu sáněk či vozíčku. Moc velký kamarád. milý k dětem. Má moc rád děti s ponyškolky

LEONARD - tříletý valášek welsh part bred.

Přišel k nám v listopadu 2023. Je moc hodný k dětem. Vyhledává společnost člověka. Když se uklízí výběh je vždy asistentem při veškeré práci. Rád se nechá česat. Pod sedlem je teprve žáčkem, ale snaživým.